Yandex.Metrica
Paint Trek İnceleme

PAINT TREK İNCELEME

 

Paint Trek klasik bir 2D shooter yerli oyunumuz olup karşınıza çıkan düşmanları yok ederek bölümleri bitirmeye çalışıyorsunuz. Özellikle bölüm sonu canavarlarını(1) öldürmek sizleri epey uğraştıracak gibi görünüyor. Oyunumuzda kontrolümüze verilen gemi ile karşımıza çıkan silah paketleri ve elmaslar ile düşmanlarımızı yok ediyoruz.Duruma göre düşmanlardan sıyrılıp kaçmak daha mantıklı olabilir.(2)

Oyun içi kullanabileceğimiz değişik silah sistemleri ve elmaslar var.Topladığınız elmaslar renklerine göre geminizin ateş  gücüne katkıda bulunuyorlar.Örneğin ,siyah elmas kritik atış yaptırarak yüksek hasarlı saldırı yapmanızı  veya yeşil elmas ile düşmanlarınızı zehirleyerek yavaşlamalarını  sağlayabilirsiniz. (Toplanabilir malzemelerle ilgili bütün bilgiler oyunda Extra menüsünde  Items  kısmındadır). Elmasın verdiği etkinin süresi ekranın sol üstünde bulunan sağlık barımızın hemen altında görünmektedir.Örneğin power attack(kırmızı elmas) topladıysanız kırmızı kutucuklardan kullanım için kalan miktarı görebilirsiniz.Oyunda karşınıza çıkacak 19 değişik düşman ve her level için özel tasarlanmış bölüm sonu canavarlarını gene Extra menüsünün enemies kısmından inceleyebilirsiniz.

Oyunda ayrıca her bölüm için değişik arkaplan müziği düşünülmüştür. Ayrıca dinlemek isterseniz Extra Menusunde MusicMenusunden dilediğiniz parçayı oynatabilirsiniz.Oyunun müzikleri Şahin Meriç(3)’e aittir.

                Oyun iki değişik çözünürlük(4) ile karşımıza gelmektedir.Ayrıca telefon sürümü için kullanılan kontrolcü joystick i ekranın sağına ve soluna alma şansınada options menümüzde sahibiz.Böylece ekranın sol tarafında kullanıcının parmağından karakterini görememesi durumu giderilmiştir. (5). Oyuna girmeden önce Options/Controller kısmından  oyun için kontrol denemelerini yapabilirsiniz. Mobil versiyonunda ilk başta zorlayıcı bir oyun gibi gelebilir.Hareket kabiliyetleriniz artıkça ve oyun içi malzemeyi iyice tanıdıktan sonra oyunu beğeneceğinizi umuyorum.

                Oyun ile ilgili windows sürümü oynanış videosu örneği :

 

                Windows Phone Download :

http://www.windowsphone.com/tr-tr/store/app/paint-trek-demo/b3600f43-88d2-4cf1-a6b1-11ded13f1562 (Demo Version)

                http://www.windowsphone.com/tr-tr/store/app/paint-trek/d2901849-69e0-43d9-b57a-b73ca4e3e0a6 (Full Version)

 

(1)Boss,Bölüm Sonu Canavarı,Hesaplaşma J

(2)İlerleyen bölümlerde gelecek Comet ve Ufo isimli düşmanlardan pek sıyrılıp kaçabileceğinizi söyleyemiyeceğim.

(3) Şahin Meriç Sound Cloud

(4)Oyun windows versiyonunda  800x600,1280x800 çözünürlüklerini desteklemektedir.Mobil versiyonunda normal screen ve large screen olarak adlandırılmıştır.

(5) Tabi ki benim favori kontrol tarafım soldur.Need for speed'te arabaları bile sol elle

kontrol edebiliyordum.Sağ el ile yönlendirmelerim yetersiz olmuştur hep


Comments(0):
Bu yazı için henüz bir yorum yapılmamış
Yorum yapabilmeniz için üye olmanız gerekmektedir,(Giriş Yap|| Üye Ol)